Dijital Reklam

Google Reklamı (Adwords) ne işe yarar?

Google Reklam Nedir ?

Dünyanın en çok kullanılan ve lider arama motoru olan Google’ın internet ortamında Google Adwords olarak bilinen reklam modeli kişi yada kurumların istenilen kelimelerde web sayfalarını arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmasını sağlamaktadır. Böylelikle firmalar ürün ve hizmetlerini kolaylıkla geniş kitlelere tanıtabilmektedir.”Google reklam” hizmeti alan bir web sayfası Google arama motoru sonuç sayfasında (SERP) rekabete göre genellikle en üst sıralarda yer almaktadır.

Google Reklamlarının Önemi

İnternet kullanıcılarına yapılan anketlere ve araştırmalara göre kullanıcıların önemli bir kısmı internette aradığını arama motorlarında aramaktadır. Bu kullanıcıların %87’si arama motoru sonuçlarının sadece ilk sayfasını tıklayıp incelemektedir. Araştırmaların sonuçlarına bakacak olursak bir firma yada marka için Google reklam ile arama sonuçlarında ilk sayfada olmak diğer rakiplerine göre çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Google Reklam Türleri Nelerdir ?

1- Arama Ağı (Belirlenen Anahtar Kelimelerle Yapılan Sorgular)
2- Görüntülü Reklam Ağı (Banner ve Dinamik Görseller)
3- Yeniden Pazarlama (ReMarketing)
4- Youtube Reklam Ağı (Intro ve Görseller)
5- Ürün Listeleme (Merchant Center)
6- Mobil Reklam Ağı (Google Store, Google Play)

Bütün web sitesi sahipleri tabiki sitesini Google arama sonuçlarında en üst sırada görmek ister.Eğer sizde Google Reklam Sisteminden faydalanmak istiyorsanız Google Reklamları  için bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.